اختلاف افکنی بین شیعه و اهل سنت، همواره در طول تاریخ، سلاحی در دست دشمنان اسلام بوده است و خواهد بود. وحدت مسلمین یک اصل دائمی و همیشگی است و هیچگاه این اصل مهم و اساسی از دستور کار مسلمین خارج نخواهد شد.

به گزارش پایش نیوز؛ در این زمینه، البته شیعیان به تاسی از امامان بزرگوار خود، مسئولیت بیشتری دارند و وظیفه آنهاست که با سکوت، مدارا و تقیه نقش بیشتری را در مواجه با دشمنان اسلام به عهده گیرند. صد البته وجود اختلاف نظرات میان فرق مسلمین امری طبیعی است اما در جایی که هجمه دشمنان به اصل اسلام مطرح باشد ، جایی برای اصرار و تاکید بر اختلافات مذاهب نیست.

اختلاف افکنی بین شیعه و سنی در سالهای اخیرتوسط وهابیون و عوامل افراطی در درون شیعیان ، بسیار رشد کرده است. به روی کار آمدن دولت شیعه در عراق -قدرت گرفتن شیعیان در لبنان- و تحولات سوریه و نقش ایران و حزب الله در آن موجب شده است که فضای مناسبی برای وهابیون به عنوان عوامل استکبار جهانی بوجود آید و دوباره مسئله شیعه و سنی را عَلَم نمایند.

لزوم توجه و انزار به شیعیان در این مقطع زمانی بسیار مهم است. همه روزه خون های بسیاری از شیعیان در عراق و پاکستان و سوریه و لبنان به زمین ریخته می شود که بخشی از مسئولیت آن به عهده عدم توجه شیعیان در مواضع و سخنرانی ها و مراسم مذهبی آنان است. بالاخص سخنرانان مذهبی در جهان تشیع ومداحین اهل بیت (ص) باید به این مسئولیت شرعی و تاریخی خود توجه بیشتری بعمل آورند نه اینکه بر آتش این اختلافات هیزم بریزند. این مهم بالاخص در بعضی مراسم ها و سوگواری ها مانند شهادت صدیقه طاهره (س) ضرورت بیشتری می یابد.

تبدیل حد فاصل بین شهادت اول و دوم به ایام فاطمیه، و بر گذاری مراسم سیده زنان دو جهان همانند دهه محرم و راه اندازی دستجات در خیابانها، مسلما در این برهۀ زمانی مورد رضایت زهرای مرضیه نیست. روضه خوانی های مکشوف در عزاداری آن بزرگوار و سمت سو دادن به عوامل موثر در شهادت ایشان جز تحریک عواطف شیعیان و ازدیاد کینه بین مسلمین و بهره برداری دشمنان قسم خورده، چیز دیگری نیست.

اکثریت قاطع اهل سنت بجز مشتی وهابی ها و تکفیری ها، به اهل بیت عصمت احترام می گذارند و نباید اجازه داد که دشمنان از اختلافات مسلمین سوء استفاده نمایند.

نگاهی به سیره ائمه بزرگوار شیعه در طول مدت بیش از دو قرن حیات ظاهری ذوات مقدسه نشان می دهد که چقدر در راه وحدت مسلمین، زحمت کشیده شده و خون دلها خورده شده است. این برهه زمانی که استکبار پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سیلی های فراوانی از اعتلای اسلامی خورده است، نباید با کوته فکری ها و کم صبری ها آسیب بیند.

ناصر ایمانی